Последние новости
Истории борьбы

Антонина Громова (Москва)

Поробнее →

Ольга Корнева (Санкт-Петербург)

Поробнее →

"У меня рак почки". Практическое руководство для пациентов и членов их семей.

Поробнее →
Все истории →

"Імплантації замість Ампутацій".

Дата: 23 апреля 2021   Категория: Новости УФР

21 квітня 2021 року Голова Делегації України Марія Мезенцева виступила в Парламенті Асамблеї Ради Європи, де підняла питання доступу пацієнток України з діагнозом рак молочної залози до сучасних методів лікування раку.
Це стало можливим за результатами зустрічі з активістками Харківського осередку Української федерації боротьби проти раку - Руху "Амазонки. Жінки в боротьбі за життя" у лютому 2021 року.
Тоді пацієнтки звернулись до депутатки з проханням підтримати Проект для жінок, які перенесли мастектомію "Імплантації замість Ампутацій".
Наводимо коротко теги виступу:
 Майже 40 років тому колишня перша леді Сполучених Штатів Америки Бетті Форд оголосила світу, що у неї поставлений діагноз раку молочної залози і що для усунення пухлини їй зроблять операцію радикальної мастектомії. Це сміливе рішення Бетті Форд оголосити про свій діагноз зруйнувало стіну мовчання навколо цієї хвороби і підштовхнуло мільйони жінок пройти скринінг. В результаті цього темпи виявлення раку молочної залози в США різко зросли. Дослідники назвали це «ефектом Бетті Форд».
 У структурі онкологічної захворюваності жінок найбільшу частку становить рак молочної залози. Так, відсоток випадків раку молочної залози серед усіх діагностованих випадків раку у жінок в 2020 році становить 23,1%. Україна посідає одне з перших місць у Європі за кількістю хворих на цю патологію.
 Масштаби цієї проблеми катастрофічно зростають у зв’язку з відсутністю налагодженої системи масової діагностики і профілактики у системі маммологічної служби. Як наслідок, у більшості випадків рак діагностується на пізніх стадіях, що збільшує ризик смертності до 30 %.
 Однак лише одні законодавчі акти не передбачають вирішення питання системного надання допомоги жінці, у якої діагностовано рак молочної залози: від діагностики, лікування – до реабілітації, протезування.
 Доцільно забезпечити перегляд і внесення змін до відповідних нормативно правових актів, які унормовують відносини, права та обов’язки органів, установ і закладів у системі боротьби з предраком і раком молочної залози, щоб сприяти створенню умов для зменшення смертності жінок і збереження здорового генофонду нації.
 Немає достатнього доступу до маммологів, маммографічних апаратів. Але ми мусимо розуміти, що це не тільки проблема системи, яка не бере на себе відповідальність. Це відповідальність кожного з нас.
 Для раннього виявлення зовсім не обов'язково мати дороге діагностичне обладнання. У країнах, де немає широкого доступу до технології маммографії для масового скринінгу, регулярне клінічне обстеження добре підготовленими медичними працівниками, медсестрами та лікарями може допомогти діагностувати більше випадків на ранніх термінах.
 Профілактика раку молочної залози - це не лише навчання та розширення можливостей жінок. Забезпечення відповідних професійних знань, навичок та ставлення медичних працівників також є вирішальним.