В інформаційному агентстві УНІАН відбулася прес-конференція, присвячена приєднанню України до Всесвітньої програми "Євромеланома"
Важливість і значимість заходу на прес-конференції підтримали заступник Міністра охорони здоров'я України Валерій Бідний, заслужений лікар України Ольга Богомолець, головний дерматовенеролог МОЗ України Віктор Степаненко, головний дитячий дерматовенеролог МОЗ України Людмила Дерев'янко та керівник відділу пухлин шкіри та м'яких тканин Національного інституту раку Сергій Коровін.
Зважаючи на статистику, боротьба із високим рівнем смертності від меланоми в Україні є необхідною. Адже в структурі смертності від онкозахорювань, смертність від меланоми посідає 2 місце. З 2000 по 2008 роки на меланому захворіло 22 295 осіб. Головний лікар Інституту дерматології і косметології доктора Богомолець, заслужений лікар України Ольга Богомолець наголосила: "Єднання ЗМІ, провідних науковців, медиків заради підвищення культури здоров'я може зберегти життя тим людям, які не знають про оточуючі ризики. Тому нині інформаційна підтримка Дня меланоми сприяє підвищенню грамотності населення та доступності до виявлення хвороби".
МОЗ України вбачає актуальними впровадження профілактичних заходів, які ініціював Інститут дерматології та косметології доктора Богомолець, а саме — проведення Дня меланоми в Україні з метою здійснення скрінінгу захворювання серед населення для виділення груп ризику захворюваності на меланому та виявлення хвороби на ранній стадії у якомога більшої кількості населення. Як зазначив заступник Міністра охорони здоров'я України Валерій Бідний: "Сьогодні подібна ініціатива Інституту підтримується Міністерством охорони здоров'я, тому що профілактика та рання діагностика меланоми не потребує спеціального технічного обладнання, потрібні лише знання та досвід лікаря для надання кваліфікованої консультації. І не має значення, який заклад та з якою формою власності є ініціатором такого заходу".
http://moz.gov.ua/ua/main/press/?docID=20506 Прес-служба МОЗ України