Зустріч громадських організацій і добродійних фондів з метою обміну досвідом в роботі (EEMEA Experience Exchange for Patient Organisations).
У Марокко, м. Касабланка 13 та 14 грудня 2016 року відбулася чергова зустріч громадських організацій і добродійних фондів з метою обміну досвідом в роботі (EEMEA Experience Exchange for Patient Organisations).
Улаштовувачем цього заходу є Компанія Рош. Учасниками всесвітнього семінару стали 35 організацій, які представили 21 країну. Україна була представлена чотирма організаціями, які займаються питаннями: онкології, онкогематології, муковісцидозу і ювенільного ревматоїдного артриту. Українська федерація боротьби проти раки представила свої проекти і досягнення.
Відкрив захід представник Добродійного фонду, створеного принцесою Марокко Лаллой Салма. Фонд надає різносторонню допомогу різним незахищеним верствам населення.
Сенатор Кенії, колишній міністр охорони здоров'я, засновник фонду раки і просто чудова жінка Бет Муго, продовжила зустріч. Її виступ був дуже емоційним. Зіткнувшись з раком грудної залози, знаходячись на посаді міністра охорони здоров'я Кенії, вона вирішила не приховувати інформацію про свою хворобу. Своїм вчинком вона привернула увагу до проблеми всю Кенію.
Дуже близька для нашого розуміння була доповідь про роботу організації, яка займається питаннями
пацієнтів з орфаннимі захворюваннями з Сербії. Давор Дубока розповів про
ситуацію в країні, про складнощі взаємодії з представниками міністерства
охорони здоров'я і парламенту.
В кінці першого дня роботи семінару виступили представники компанії Рош, які зазначили про важливість партнерських стосунків з громадськими діячами, розповіли про основні принципи взаємодії та подальші плани розвитку таких партнерських відносин.
Другий день був знаменний виступом тренера із США по питаннях фандрайзінга Джея Фроста. Прісутсвующие змогли почути багато цікавого про різні можливості залучення засобів. Леман Тетяна Миколаївна, голова ради УФР, директор громадської організації «Центр «Рівне право на життя»: - «Такі зустрічі дуже важливі для громадських діячів, оскільки за рутинною роботою перестаєш бачити дрібниці. Це для нас як «перезавантаження». Виражаємо щиру вдячність Компанії Рош, яка надає таку можливість.
Якщо коротко про захід, то:
- дуже вразила культура добродійності в Америці. Як на мене, для України це не досяжне майбутнє.
- Найближчі до нас країни, представлені на семінарі, були Росія і Сербія. У Сербії дуже схожа ситуація, яка ніяк не в користь для пацієнтів, – часта зміна керівників у міністерстві охорони здоров'я. Звичайно, в країнах із стабільною економікою, з системою охорони здоров'я, що визначилася, такі зміни не повинні впливати на результат роботи. Але в нас, коли ми знаходимося на самому початку дороги реформування – це не допустимо. Кожна нова зміна міністра нас відкидає на два кроки назад, за умови, що вперед ми зробили один.
- Дуже хочеться вірити, що в.о. міністра охорони здоров'я України, що зараз діє, спільно з Комітетом з питань охорони здоров'я при Верховній Раді України вироблять спільну тактику і почнуть злагоджену роботу по реформуванню медицини в країні. Впевнені, що ми гідні кращого і, це краще, почнеться у 2017 році».