Последние новости
Истории борьбы

"У меня рак почки". Практическое руководство для пациентов и членов их семей.

Поробнее →

Помогать просто. Пособие по облегчению ухода за паллиативыми пациентами.

Поробнее →

Антонина Громова (Москва)

Поробнее →
Все истории →

«Здоров’я Слобожанщини».

Дата: 24 апреля 2021   Категория: Новости УФР

Депутатка Верховної Ради, голова делегації в ПАРЄ Мезенцева Марія - Слуга народу - Округ 168 , по результатах зустрічі з пацієнтками в діагнозі «Рак молочної залози» — ініціювала, на Звернення пацієнток, роботу щодо Перерозподілу фінансування регіональної програми «Здоров’я Слобожанщини».

Мова йде, зокрема, про виступ пані Марії — 24 лютого 2021 року — на позачерговому засіданні Міжфракційного об’єднання  «Слобожанщина» в Харківській ОДА.

У ньому взяли участь голова Харківської обласної державної адміністрації Айна Тимчук та голова Харківської обласної ради Артур Товмасян. Також, були запрошені очільники профільних департаментів та керівники правоохоронних органів.

Окремо акцентували увагу на питанні потенційного перерозподілу коштів в рамках програми «Здоров’я Слобожанщини» для лікування онкохворих пацієнток з раком молочної залози, а саме:

1) забезпечення європейського підходу до хірургічних втручань на молочній залозі (імплантації замість ампутації) - придбання імпнтанів та/або еспандерів;

2) забезпечення доступу до необхідного рівня лікування жінок з діагнозом «Вискокоагресивний рак молочної залози (з гіперексцесією гена HER2+++).

Зокрема, йшлось про виділення коштів на проект «Імплантація замість ампутації»: закупівлю імплантів/еспандерів на суму 7,9 млн. грн для 284 пацієнток щорічно, для проведення операцій з реконструкції молочної залози (замість мастектомій).

Також, запропоновано виділити 25,6 млн. для забезпечення подвійної антиHER терапії (препаратом ПЕР’ЄТА) онкопацієнток з діагнозом «Високоагресивнмй рак молочної залози»

Дякуємо за підтримку громадських ініціатив !!

Саме спільна, злагоджена робота, депутатського корпусу — сумісно з пацієнтською спільнотою, ініціативними групами, депутатами всіх рівнів і різних політичних сил — є запорукою успішного втілення в країні міжнародних Стандартів надання онкологічної допомоги.