Последние новости
Истории борьбы

Илона Васильева (Санкт-Петербург)

Поробнее →

Анна Мелузова (Санкт-Петербург)

Поробнее →

"У меня рак почки". Практическое руководство для пациентов и членов их семей.

Поробнее →
Все истории →

Результати акції Онко-Дозор у 2018 році.

Дата: 30 ноября 2018   Категория: Новости УФР

Результати акції Онко-Дозор у 2018 році.

 З 20 жовтня до 3 листопада 2018 року у Харківському обласному центрі онкології  вшосте пройшла акція Онко-Дозор – перевір грудні залози. Акція була підтримана кампанію ТОВ «Рош Україна» та Харківською обласною радою, а організована Харківським обласним центром онкології за підтримки Громадської Організації «Центр «Рівне право на життя», Українською федераціэю боротьби проти раку, та Всеукраїнською жіночою єврейською організаціэю «Проект Кешер». Ініціативу приурочено до Всесвітнього місяця обізнаності про рак молочної залози (РМЗ), який світова спільнота традиційно відзначає у жовтні. Кампанія спрямована на підвищення рівня раннього виявлення цього виду онкопатології і забезпечення якомога більшої кількості українок доступом до її діагностики. З 20 по 3 жовтня/листопада жителі Харкова могли безкоштовно отримати консультацію лікаря-мамолога, пройти  УЗД та мамографічне обстеження (вперше!) у Харківському обласному центрі онкології.

 «Цього року скринінгову кампанію «Онко-Дозор» було проведено вшосте в Харкові. На огляд прийшли 1408 жінок. В цілому, результати у 2018 року дуже позитивні – зменшилась кількість обстежених без патологій – 75,8%! Кожен випадок вчасного виявлення раку може зберегти життя жінки, котра є чиєюсь матір’ю, донькою, дружиною. – прокоментувала Тетяна Лєман, Голова Української федерації боротьби проти раку та Громадської організації «Центр «Рівне право на життя». – Ми вдячні усім - лікарям та компаніям, котрі розуміють роль та важливість профілактики та своєчасної діагностики раку, а також підтримують програму «Онко-Дозор». Разом ми сильніші і зможемо допомогти більшій кількості українців».

Близько 13,6 тис. нових випадків РМЗ реєструється в Україні щороку . Гострою проблемою є виявлення захворювання на пізніх стадіях. Кожної п’ятої смерті можна уникнути, якщо діагностувати патологію вчасно та пройти належне лікування . Лише 54% українських жінок з онкопатологіями молочної залози живуть довше 5 років після встановлення діагнозу1. В Західній Європі цей показник сягає 79%, в США – 90%1. Основними проблемами у боротьбі проти раку в Україні є низький рівень обізнаності про онкологічні захворювання молочної залози та обмежений доступ до регулярних профілактичних обстежень.

Количество проверенных (чел)

Без патологий

ФМК

Доброкачественные образования

Злокачественные образования

Первичные 1156

Повторные 252

75,8%

21,3%

1,8%

1,06%

1408

1068

300

25

15