Последние новости
Истории борьбы

Помогать просто. Пособие по облегчению ухода за паллиативыми пациентами.

Поробнее →

"У меня рак почки". Практическое руководство для пациентов и членов их семей.

Поробнее →

Ольга Корнева (Санкт-Петербург)

Поробнее →
Все истории →

25 листопада 2016 року у м. Київ відбувся цікавий захід – семінар для дослідників та лікарів з питання розвитку клінічних досліджень.

Дата: 12 декабря 2016   Категория: Новости УФР

25 листопада 2016 року у м. Київ відбувся цікавий захід – семінар для дослідників та лікарів з питання розвитку клінічних досліджень.

  Одноденний семінар-практикум для дослідників та лікарів щодо організації та проведення клінічних досліджень в Україні

  Організатор: Підкомітет з клінічних досліджень Європейської Бізнес Асоціації.

  Представники ГО «Центр «Рівне право на життя» стали учасниками семінару, як члени Локальної етичної комісії при Харківському онкоцентрі.

  СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ - це унікальна можливість в один день та в одному місці дізнатись про сучасні підходи до організації клінічних досліджень в Україні, з чого почати та як створити новий дослідницький центр (сайт), а також отримати знання, які допоможуть Вам вести клінічні дослідження на більш високому рівні.

   Перша частина- ознайомила з особливостями початкового етапу організації клінічних досліджень, юридичними вимогами та досвідом провідних дослідників у створенні та розвитку центру.Були представлені основні міжнародні правила та вимоги до проведення досліджень з боку фармацевтичних компаній (спонсорів) та контрактно-дослідницьких компаній (CRO).

  В рамках другої частини-практикума учасники мали можливість отримати юридичні коментарі та аналіз теми; навчитися ефективній комунікації із представниками правоохоронних органів; задавали актуальні питаня юристам і мали відповідь, та мали змогу поділитися власним досвідом та баченням щодо вирішення.

  Семінар відвідало близько 200 учасників з різних регіонів України. Семінар був розділений на дві частини – теоретична та практична: як створити новий центр та як правильно вести комунікацію з правоохоронними органами. Першими виступили представники ДЕЦ – Людмила Ковтун та Сергій Распутняк. Така подія відбувалася вперше, адже за останній рік питання розвитку нових дослідницьких центрів стало дуже актуальним.

   Виступачі. Частина 1.семінар: "Як створити та розвинути дослідницький центр?"

 - Людмила Ковтун, заступник директора з клінічних питань Державного експертного центру Міністерства охорони здоров`я України. "Стан клінічних досліджень в України".

- Леся Янкова, директор Департаменту експертизи матеріалів доклінічних та клінічних випробувань Державного експертного центру Міністерства охорони здоров`я України. "Співпраця ДЕЦ з дослідниками, вимоги до дослідницького сайту, основні аспекти аудиту сайту.

- Борис Даневич, партнер, юридична фірма Marchenko Danevych."Юридичні аспекти розвитку сайту".

- Ігор Бондаренко, завідувач кафедри онкології Дніпропетровської медичної академії, головний дослідник."З чого почати? Історія відкриття одного сайту".

- Світлана Мороз, завідуюча психоневрологічним відділенням КУ "ДОКЛМ". "Контроль якості роботи дослідницького центру."

- Ірина Андреєва, регіональний менеджер клінічних досліджень, PFizer Ukraine.

"Нагляд спонсора за проведенням клінічного дослідження в дослідницькому центрі та розвиток довгострокового партнерства."

- Сергій Михайлов, директор з клінічних досліджень, MSD Ukraine. "Вибір місця проведення дослідження."

- Аліса Лапіна, провідний спеціаліст клінічних досліджень, PSI-Ukraine. Дмитро Семенюта, директор департаменту клінічного менеджменту, PPD Ukraine. "Сайт очима CRO. Практичні аспекти співпраці".

- Віта Носуленко, менеджер з бізнес розвитку, S.M.O.-Ukraine Agency, Олександр Дегтярьов, начальник відділу юридичної та кадрової роботи, S.M.O.-Ukraine Agency. "Практичні аспекти співпраці та взаємодії логістичного провайдеру та сайту.

 Частина 2. Практикум. "Основи комунікації із представниками правоохоронних органів: реагування на запити, виклики, допити".

- Катерина Гупало, партнер, адвокат AO Arzinger

- Катерина Шапран, адвокат AO Arzinger.

 Наприкінці семінару відбулось широке обговорення.

Дякуємо всім учасникам за доречні запитання та коментарі, а доповідачам - за блискучі доповіді!