Последние новости
Истории борьбы

"У меня рак почки". Практическое руководство для пациентов и членов их семей.

Поробнее →

Помогать просто. Пособие по облегчению ухода за паллиативыми пациентами.

Поробнее →

Антонина Громова (Москва)

Поробнее →
Все истории →

Прес-конференція до Всесвітнього дня боротьби з раком

Дата: 12 февраля 2013   Категория: Новости УФР

 

«Рак: руйнування міфів»

Місце проведення: Інформаційне агентство «Укрінформ» (м.Київ, вул.Б.Хмельницького 6/

18 (ст.м.Театральна).

Дата проведення: 4 лютого 2013 року

Організатори: ТОВ «Санофі-Авентіс Україна» за участі СГО «Всеукраїнська асоціація захисту прав пацієнтів «Здоров’я нації».

Теми, висвітлені на прес-конференції:

 загальна ситуація з захворюваністю: статистика, причини високих показників смертності, шляхи подолання ключових проблем в ефективній діагностиці та лікуванні раку в Україні;

 важливість мотивації своєчасного звернення до лікаря;

 роль громадськості у покращенні ситуації з діагностикою і лікуванням раку;

 презентація всеукраїнської кампанії «Рак: руйнування міфів», що пройде в семи містах України: документально-художнього фільму «Право на життя».

 

Учасники прес - конференції:

- головний позаштатний спеціаліст ДОЗ КМДА зі спеціальності «онкологія» Дмитро Осинський;

- головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка

- голова правління Спілки захисту прав пацієнтів «Здоров’я нації» Валентина Очеретенко

- голова Федерації боротьби проти раку Тетяна Леман

- генеральний директор ТОВ «Санофі-Авентіс Україна» Жан-Поль Шоєр

- завідуюча клінічним відділенням онкогематології Національного інституту раку МОЗ України Тетяна Каднікова

- матір пацієнта, який пройшов лікування онкозахворювання - Раїса Чернишова, м.Житомир

- лідер музичної групи «Друга ріка» Валерій Харчишин

 

Голова правління СГО «Здоров’я нації» Валентина Очеретенко розпочала дискусію про важливі питання, які хвилюють кожного пересічного громадянина в Україні: як наразі отримувати онкологічну допомогу в Україні, чи існують шляхи покращення ситуації з допомогою онкохворим в нашій державі, яка роль соціально активних компаній в Україні, чому настільки важлива взаємодія громадських організацій з органами державної влади та бізнес-структурами для досягнення спільної мети по зменшенню захворюваності населення на рак. З цими питаннями пані Очеретенко звернулась до учасників форуму.

Головний онколог міста Києва Дмитро Осинський розпочав свій виступ із сумної статистики захворюваності на рак по всій Україні. Нині за рівнем захворюваності і смертності Україна посідає одне з провідних місць у світі - близько мільйона українців хворі на рак. Дедалі частіше такий діагноз ставиться 30-40-річним. Головна проблема, як зазначив експерт, полягає в пізній діагностиці та несвоєчасному лікуванні захворювання. На його думку, щорічний медичний огляд кожного громадянина в Україні є обов’язковим заходом профілактики розвитку онкологічних захворювань. Так, жінки до 40 років щорічно мають проходити УЗІ молочних залоз, після 40 – мамографію. Кожна жінка має проходити щорічно консультацію у лікаря-гінеколога. Флюорографія також обов’язкова щороку. Окрім того, головний акцент лікар поставив на важливості руйнування міфів навколо онкологічних захворювань, а особливо, найважливішому з них – що рак є невиліковною хворобою, що рак – це вирок. Головне на його думку – потрібно вчасно діагностувати хворобу, тоді лікування буде ефективним та менш затратним.

Завідуюча відділом онкогематології в Національному інституті раку Тетяна Каднікова також підтвердила, що більшість онкозахворювань можна попередити, вчасно діагностувавши початкові стадії хвороби. Окрім того, пані Тетяна зазначила, що в Україні наразі є все необхідне для належного лікування раку: і устаткування, і ліки, і спеціалісти. Проте, якщо хвороба виявлена на ранніх стадіях, лікування проходить швидше та ефективніше.

Вагому увагу було приділено питанню профілактики онкозахворювань. Дану тему розкрив у доповіді головний лікар Київського міського центу здоров’я Отто Стойка. Як відомо, головними заходами для профілактики онкозахворювань сьогодні є відмова від тютюнопаління, вживання алкоголю, активний спосіб життя. В той час як забруднене оточуюче середовище, надмірна вага людини та шкідливі звички є головними ініціаторами розвитку раку.

Валентина Очеретенко в дискусії звернула увагу на укладену в 2009 році Європейську угоду по боротьбі з раком. В рамках цієї угоди оговорювалось питання доступності лікарських засобів для пацієнтів з онкологічними захворюваннями в різних країнах Європи. Було показано, що ця вартість є різною в різних країнах та складає приблизно 120 євро на душу населення в рік. Вчасне лікування значно зменшує ці витрати. Пані Валентина нагадала, що наша держава також має програму боротьби з раком в Україні, проте ніхто поки не підраховував, наскільки ефективно використовуються кошти на лікування в нашій країні. Всі знають, що лікування раку у нас дуже дороге, тому, можливо, потрібно знаходити шляхи зменшення витрат за допомогою держави тощо. 

Соціально активною компанію, яка активно приймає участь в кампаніях з боротьби проти раку в Україні, виступила «Санофі Авентіс в Україні». Генеральний директор Санофі в Україні Жан-Поль Шоєр зазначив, що сумні статистичні дані говорять про те, наскільки важливою є дана проблема. В Україні показник захворюваності на рак є дуже високим. Кожен 45 житель України стикається з цією недугою. Наприклад, від раку молочної залози щороку помирає близько 8000 жінок. Щодня 6 дітей залишаються сиротами. За статистикою кількість українських жінок, які одужують після встановлення діагнозу «рак» складає 57%, в той час як у Франції цей показник складає до 80%.

На думку пана Шоєра основними критеріями успішного лікування раку є: вчасна діагностика, доступність ліків, методи лікування, підтримка пацієнтів з онкологічними захворюваннями, політика держави у сприянні онкологічній допомоги в Україні, а також роль фармацевтичних компаній в покращенні ситуації з онкозахворюваннями в Україні. Одним з найважливіших напрямків роботи компанії «Санофі» є підтримка досліджень в області онкології, тісна співпраця з лікарями, державою та громадськими організаціями з метою підтримки загальнонаціонального руху проти раку.

Голова Федерації боротьби проти раку Тетяна Леман ознайомила присутніх з діяльністю організації. Основним завданням організації є: об'єднання зусиль окремих осіб, а також громадських організацій України з метою створення умов для проведення в країні реальної та ефективної профілактичної та просвітницької протиракової роботи серед населення з метою захисту інтересів онкологічних хворих та їх родичів, а також психоемоційної і соціальної реабілітації та поліпшення якості життя онкологічних хворих після лікування. Пані Тетяна повідомила про проведення всеукраїнської акції, що ініційована Федерацією та проходить у восьми містах України з 4 лютого по 8 лютого 2013 та включає в себе презентацію документально-художнього фільму «Право на життя» про проблеми людей, що зіткнулися з онкологічними захворюваннями та методах психологічної реабілітації, які вже застосовуються. В рамках проекту відбулися живі зустрічі та інтерв'ю з тими, хто зміг справитися з цією недугою і знайшов у собі сили продовжувати повноцінне життя.

Валентина Очеретенко додала про важливий вагомий внесок в боротьбу проти раку в Україні громадської організації – Асоціації допомоги пацієнтам та хворим на лімфопроліферативні захворювання, президентом якої є Валентина Юрчишина. Завдяки організації спостерігається реальна допомога онкопацієнтам в Україні, проводяться благодійні акції та концерти, в тому числі благодійний концерт «Я буду жити!», який пройшов в 2012 році в Києві, зібрані з якого кошти пішли на допомогу пацієнтам в Україні.

На прес-конференції була також присутня матір пацієнта, який пройшов лікування захворювання на рак – Раїса Чернишова. За словами Раїси коли родина дізналась про хворобу сина, окрім болю, гостро постало питання: де взяти гроші на лікування. Хочеться, щоб наша держава приділяла більше уваги допомоги онкохворим, адже кожна людина знаходиться в зоні ризику. Необхідно розробити програму, щоб кожна людина могла зробити внесок, і тоді можна буде врятувати мільйони.

Гостем заходу став лідер музичного гурту «Друга ріка» Валерій Харчишин, який активно приймає участь у заходах, спрямованих на підвищення обізнаності населення про хворобу, про засоби профілактики онкозахворювань, та на допомогу пацієнтам. Валерій зазначив важливість проведення рок-марафону «Я буду жити!», в якому прийняла участь група. Пан Харчишин наголосив, що було б добре, щоб держава на 100% піклувалась про пацієнтів з онкозахворюваннями, а на концерти щоб люди приходили відпочивати.

Про прес-конференцію в ЗМІ:
Інформаційне агентство «УКРІНФОРМ» http://photo.ukrinform.ua/rus/current/indexa.php?asearch=TRUE&event_id=518091


http://photo.ukrinform.ua/rus/current/photo.php?id=518084

Газета «Аптека» http://www.apteka.ua/article/207209

Портал «Новости мира» http://rss.novostimira.com/n_4026104.html

«Український медичний часопис»
http://www.umj.com.ua/article/50575/pres-konferenciya-rak-rujnuvannya-mifiv

Інформаційний портал «Мед Фарм Коннект» http://medpharmconnect.com/News/12762.htm

Інформаційний портал «News Oboz» http://newsoboz.org/obshchestvo/iz-100-vidov-raka-lecheniyu-poddaetsya-kazhdyy-tretiy-04022013182500

Інформаційний портал «Новини 2000»
http://news2000.com.ua/news/nauka/zdorove/222918

Інформаційне агентство «Region News» http://regionews.ua/ru/node/79651?quicktabs__rus=0

Портал «Euro news»
http://ua.euronews.com/2013/02/04/ukraine-cancer-treatment/